KONST / Litografier / Färglitografi 16164234
*
nr 1616 4234
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Signerad, numrerad 33/48, daterad -01. Färglitografi. Bladets mått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:03:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 20:10:02
1
500 kr
28/4 20:33:42
2
500 kr
28/4 20:33:42
1
500 kr (Budbetjänt)
28/4 20:37:50
2
900 kr
29/4 17:55:25
3
700 kr
29/4 17:55:25
2
800 kr (Budbetjänt)
29/4 17:55:33
3
900 kr
29/4 17:55:33
2
900 kr (Budbetjänt)
29/4 17:55:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pontus carle svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8217 Färglitografi
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:51
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:46
-
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:34
*
Pontus Carle
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1616 4234
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Signerad, numrerad 33/48, daterad -01. Färglitografi. Bladets mått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 78x61 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 20:10:02 | 1 | 500 kr |
28/4 20:33:42 | 2 | 500 kr |
28/4 20:33:42 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
28/4 20:37:50 | 2 | 900 kr |
29/4 17:55:25 | 3 | 700 kr |
29/4 17:55:25 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
29/4 17:55:33 | 3 | 900 kr |
29/4 17:55:33 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
29/4 17:55:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pontus carle svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8217 Färglitografi
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:51 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:46 -
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:34